Ekonominin gelişme göstermesindeki en önemli olgu kuşkusuz ticarettir. İnsanoğlunun varlığından beri süregelen ticaret olgusunun değişmez iki parçası ise, ithalat ve ihracattır.
Uluslararası ticaret, ithalat ve ihracat kavramlarının çevresinde şekil göstermiş; bu nedenle ithalat ve ihracat, ticaretin ve ekonominin bel kemiği görevini üstlenmiştir.

Serbest piyasa ticaretinin gösterdiği gelişim, günümüzde pek çok ülkenin hem ithalat hem ihracat yapmasını mümkün kılmıştır.

MT ROYAL olarak bizler de pek çok ürünün ithalatı ve ihracatı noktasında, talep edilen ihtiyaçlara cevap vermek konusunda, işbirlikçilerimize ithalat ve ihracat hizmeti sunmaktayız.

İthalat ve İhracat Nedir?

İthalat Nedir?

Kelime anlamı “içeri girmek, almak, dahil olmak” olan ithalat, yurt dışında üretimi gerçekleşen bir ürünün satın alınmasıdır. “Dış alım” olarak da bilinen ithalat işlemi, iki şeye ihtiyaç duyar: İlki, satın alınacak ürün; ikincisi ise ürünün satın almasını gerçekleştirecek, vergi kimlik numarasına sahip tüzel veya gerçek kişidir.

Yurt dışından satın alınan ürünlerin gümrükten geçerek ülke sınırlarına giriş yapması işlemi olan ithalatta, vergi ve diğer prosedürler o ülkenin yasalarına göre belirlenmektedir.

MT ROYAL Ailesi, ithalat ve ihracat ile pek çok ham madde ve ürün taleplerini karşılamakta, istenen ürünlerin tedarik edilmesinde destek sağlamaktadır.

İhracat Nedir?

Kelime olarak “dışarı çıkarmak, satmak” anlamlarına gelen ihracat; ithalatın tam tersine dış satımdır.

Bir ülkede üretilen bir malın başka bir ülkeye satılması, ihracattır. İthalattakine benzer bir şekilde ihracatta da, satılacak bir ürün ve ürünün satın almasını gerçekleştirecek, vergi kimlik numarasına sahip tüzel veya gerçek kişi; olmazsa olmazdır.

MY ROYAL firması olarak, gıda ham maddelerinden tekstile, kimyasal ve farmasötik malzemelerden karton bardak ve iş makinelerine kadar birçok alanda ürün tedariki sağlayıp malların ihracat ve ithalatını gerçekleştirmekteyiz. İthalat ve ihracat ile ilgili tüm mal ve hizmet talepleriniz için, alanında profesyonel ithalat ve ihracat uzmanlarımızla iletişime geçmeniz yeterlidir.

İthalat ve İhracat Arasındaki Fark Nedir?

En temelde ithalat ve ihracat işlemleri, iki ülke arasında gerçekleşmekte olsa da; bir girişimcilik olan ithalatta alım, bir satış çeşidi olan ihracatta satım söz konusudur. Bu temel farkın yanı sıra, ödenen vergiler ve uygulanan prosedürler noktasında da ithalat ve ihracat işlemleri farklılık göstermektedir.

İthalat ve İhracatın Amacı Nedir?

İthalat, yurt içinde bulunması noktasında zorluk yaşanan ve yurt içinde bulunsa dahi yeterli miktarda olmayan mal ve hizmetlerin, üretimi yapılan diğer ülkelerden daha uygun fiyat ve daha kaliteli olarak talep edilmesi amacını taşımaktadır.

İhracatın temel amacının ise; üretimi yapılan yerli ürünlerin dış ülkelere satışını sağlayarak, talepleri karşılamak olduğunu söylemek mümkündür.

MT Royal Ailesinin ithalat ve ihracat alanında deneyim sahibi ekibi sayesinde, her ihtiyacınız sorunsuz bir şekilde çözüme kavuşmaktadır.

MT ROYAL, gıda endüstrisinde kakao tozu, tekstil sektöründe iplik gibi pek çok ham maddenin yanı sıra, katon bardak, kimyasal ve farmasötik malzemeler, iş makineleri vb birçok ürün talebine karşı, ithalat ve ihracat alanında güvenilir bir iş birliği sunmaktadır.

İthalat ve İhracatın Faydaları Nelerdir?

Küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin yurt dışındaki pazarlara ulaşmasına, dahil olmasına, gelişmesine, genişlemesine katkıda bulunan ithalat; böylelikle şirketlerin piyasa değerlerini artırmalarına yardımcı olmaktadır.

İhracatın en önemli faydaları arasında ise; satışı yapılan mal ve hizmetler yoluyla yüksek miktarda dış gelir oluşturmak ve küresel varlığı arttırmak bulunmaktadır.

MT ROYAL olarak, hem ithalat hem ihracat yoluyla tedariği yapılan tüm mal ve hizmetlerde, işbirlikçilerimize her zaman adil bir fiyatlandırma ve yüksek kalite sunuyoruz.

Türkiye’nin İthalat ve İhracat Yaptığı Ülkeler

Türkiye’nin dış ticaret ekosisteminde pek çok ülke ile ithalat ve ihracat ilişkileri bulunmakta; ülkemizin en fazla ithalat yaptığı ülkeler Çin ve ABD iken, Almanya ve İspanya ise en fazla ihracat yapılan ülkeler arasında yer almaktadır.

MT ROYAL olarak; Çin, Endonezya, Kore, Hindistan, Hollanda, Almanya, İran gibi pek çok ülkede ithalat ve ihracat süreçlerini kaliteli bir şekilde yürütüyoruz.

MT ROYAL firması tarafından sunulan kusursuz ithalat ve ihracat hizmetleri sayesinde işbirlikçilerimizin gıda endüstrisinde kakao tozu, tekstil sektöründe iplik gibi pek çok ham maddenin yanı sıra, karton bardak, kimyasal ve farmasötik malzemeler, iş makineleri vb birçok ihtiyacını sorunsuz bir teslimatla sağlamaktayız.

İthalat ve ihracat sektöründe uzun yıllardır hizmet veren MT ROYAL, alanında deneyimli ekibi sayesinde anlık ihtiyaçlara en doğru çözümleri sunmaktadır.

İthalat ve ihracat hakkında, mal ve hizmet taleplerinizle ilgili destek almak için MT ROYAL’in alanında uzman ekibi ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

MT Royal, uzmanlık alanı olan hammadde ithalatı ve ihracatını 2013’ten beri aktif olarak yapmaktadir.

Herhangi bir işlemden önce  müşterinin istekleri ve ürünü gözden geçirir, malın ithalatı ve ihracatının şartları ve koşulları hakkında bilgilendiriyoruz

Müşterimizin birlikte çalışacağı firmalarla sözleşme hazırlamak
Müşterinin güvenli ticareti için banka teminat mektubu
Ve nihayet işbirliğinin başlangıcı ve sürekliliği

Tüm bu adımları sizinleyiz

orta doğu da yatırım yaptığınız zaman elde edeceğiniz avantajları biliyormusunuz

orta doğu da şirket kurduğunuz zaman devletin size sunduğu çok büyük teşvik primlerinden yararlanma şansınız olur. mesela :
%100 kurumlar vergisinden 20 yıl boyunca muaf oluyorsunuz.
İhracatta vergi indirimi 
vize başvurusu indirimi
Bölgeler içinde arazı satın alma
ve daha bir çok primler mevcuttur.