KARTON BARDAK

Özellikle son yıllarda yaşam alışkanlıklarının değişmesi, tüketim alışkanlıklarının değişimini de beraberinde getirmiştir. Geçmişe kıyasla gündelik yaşantının hız kazanması, teknolojik gelişmelere paralel olarak hızlı tüketim ürünlerinin de hayatımıza girmesine olanak sağlamıştır.

Gündelik hayatta hızlı tüketim ürünlerinin kullanımına en çok başvurulanı, kullan-at ürünleri olmuştur. Kullan-at ürünleri, sağladıkları birçok avantaj ile hızlı yaşam kültürünün vazgeçilmezleri arasında yer almıştır.
Bu ürünler arasında en çok tercih edilenleri ise, karton bardaklardır. Plastik bardakların sahip olduğu dezavantajlar, karton bardak kullanımının daha çok talep görmesini sağlamıştır.

MT ROYAL firması olarak, karton bardak üretimi ve satışını yapmakta; karton bardak noktasında ihtiyaçlarınıza cevap vermekteyiz.

Karton Bardak Nedir?

Karton bardak; sıvı tüketimi sırasında, özellikle cam bardak kullanımının mümkün olmadığı alanlarda kullanılan, genellikle üzerinde kullanılan alanın tanıtımının yapılacağı görsel ve logo gibi bilgilerin yer aldığı tek kullanımlık ürünlerdir.

Kağıt bardak olarak da bilinen karton bardak, adından da anlaşılacağı üzere çeşitli özelliklerdeki kartonlardan yapılan ve içerisinde bulunan sıvının dışarı sızmasını önleyen bir yapıdadır.

Karton bardağın ana ham maddesi, selülozdan yapılmış kağıttır. Karton bardağın üretimi; kağıt, mukavva, polietilen, polilaktik asit veya polietilen tereftalat gibi çeşitli malzemelerin bir araya getirilmesiyle gerçekleştirilir.
Karton bardak üretimi sırasında kullanılan ham maddelerin kalitesi, karton bardağın kalitesini de doğrudan etkilemektedir. Örneğin, yukarıda da bahsettiğimiz polietilen, içeceğin sıcaklığı nedeniyle kağıdın çözünmesini önlemesi noktasında büyük önem taşır. Kullanılan polietilenin kalitesi, içeceğin kağıtla doğrudan temas edip etmemesini, kağıdın bileşimindeki selülozun içeceğe geçip geçmemesini, dolayısıyla içeceğin lezzetli olup olmamasını belirleyen etmenlerdendir.

Karton bardak üretimi sırasında çeşitli riskleri ortadan kaldırmanın birincil yolu, kullanılan bileşenlerin yüksek kalitede olmasıdır.

MT ROYAL Ailesi, en kaliteli ham maddeleri kullanarak karton bardak üretimini gerçekleştirmekte ve karton bardak taleplerinize en hızlı şekilde cevap vermektedir.

 

Karton Bardak Üretimi

Karton bardağın özelliği ne olursa olsun, üretiminde bazı temel aşamalar bulunmaktadır. MT ROYAL, karton bardak üretimindeki bu aşamaları sizler için derledi:

1- Kağıt Seçimi ve Tasarım
Karton bardak üretiminin ilk adımı; kağıdın gramajı, tür ve kalitesine karar vermek; ardından renk ve görsel tasarım gibi estetik özelliklerini seçmektir.

2- Baskı Kalıbı Üretimi ve Kesme
Seçim işlemlerinin tamamlanmasının ardından, seri üretim için seçilen karton bardağın özellikleri göz önünde bulundurularak baskı kalıbı üretilir. Diğer taraftan, kağıtların uygun boyutlarda kesimi gerçekleştirilir.

3- Şekillendirme
Kesimi gerçekleştirilen kağıtlar, makine yardımıyla önce silindir bir biçim alacak şekilde, sonra da karton bardağın dibi oluşturulacak biçimde şekillendirilir.

4- Kalite Kontrol
Şekli verilen karton bardakların herhangi bir sorun yaratmaması adına, karton bardaklar şeklen incelenir ve sızıntı oluşturup oluşturmaması noktasında çeşitli testlere tabi tutulur.

5- Ambalajlama
Kalite kontrol aşamasından geçen bardaklar, ürünlerin az miktarda hacim kaplayacağı ve daha dayanıklı olarak sevkiyatının yapılacağı bir şekilde iç içe geçirilerek paketlenir.
En kaliteli karton bardaklara en uygun fiyat avantajıyla ulaşma imkanı sunan MT ROYAL Ailesinin alanında uzman ekibiyle iletişime geçerseniz, üretimini gerçekleştirdiğimiz karton bardaklar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Karton Bardak Ölçüleri Nelerdir?

Yukarıda da yer verdiğimiz gibi karton bardak üretiminin ilk aşaması, bardağın gramajını ve ölçüsünü belirlemektir. Özellike sıcak içecek tüketiminde, farklı içecek türlerinin sunumları, farklı boyutlardaki bardaklarla gerçekleştirilmektedir. Kullanımı yaygın olan karton bardaklar şu şekildedir:

-Espresso karton bardak
-Küçük boy karton bardak
-Orta boy karton bardak
-Büyük boy karton bardak
-Ekstra büyük boy karton bardak

MT ROYAL olarak, aylık 3.000 ton üretim kapasitemizle 160 gram ve üzeri gramajlarda karton bardak üretimini gerçekleştirmekteyiz. Farklı boyutlardaki karton bardakların ölçüleri ve hangi ölçüde sıvı alımına eşdeğer oldukları ile ilgili detaylı bilgi için MT ROYAL’in deneyimli ekibe iletişime geçmenizden mutluluk duyarız.

Karton Bardakların Özellikleri Nelerdir? Karton Bardakların Faydaları Nelerdir? Karton Bardakların Avantajları Nelerdir?

Gündelik hayatta özellikle endüstriyel alanlarda, ofis ve iş yerlerinde sıklıkla kullanılan karton bardaklar, sahip oldukları özelliklerle birçok faydayı da beraberinde getirmekte ve kullanımıyla pek çok avantaj sağlamaktadır.

Öncelikle karton bardaklar, kullanımı oldukça pratik olan ergonomik ürünlerdir. İçeceklerin istenen zamanda istenen mekanda tüketilmesini mümkün kılan karton bardaklar sayesinde, zaman tasarrufu sağlanmaktadır. Ayrıca işletmeler açısından boyutları sayesinde depolama noktasında kolaylık oluşturmakta, uygun maliyetleri sayesinde karton bardaklar iletmeler tarafından tercih edilebilir olmaktadır.

Karton bardakların kullanımını artıran en önemli özellik, plastik bardakların tersine karton bardakların sıcak içecekler için uygun olmasıdır. Plastik bardakların içeriğindeki kimyasal bileşenler; sıcak ile temas halinde çözünen, dolayısıyla içeceğin tadını bozan ve sağlığı tehdit eden bir yapıya sahiptir. Oysa kanserojen madde içermeyen bir yapıya sahip olan karton bardak üretiminde kullanılan doğal selüloz ve diğer bileşenler sayesinde böyle bir risk bulunmamaktadır.

Hijyenikbir şekilde üretilen karton bardakların paketlemesi de aynı temizlik koşullarında gerçekleşmektedir.
Ayrıca ofis veya işletmelerin ortamında cam bardakların yerine karton bardakların hijyen koşullarını karşılaması daha mümkün olmaktadır.

Doğada yok oluşum göstermesi için uzun bir süre gerektiren, dolayısıyla katı atık yığınları oluşmasına sebebiyet veren plastik bardakların aksine; karton bardaklar geri dönüştürülebilir özelliği sayesinde atıkların azalmasını mümkün kılmakta; aynı zamanda yenilenebilir kaynaklardan üretimi yapılan ve kolaylıkla parçalanabilen karton bardaklar, çevre dostu olarak dünyamıza katkıda bulunmaktadır.

Karton bardaklar, üretimi sırasında işletmelere özgü logo, görsel ve diğer bilgilerle özelleştirlebilmekte, böylece kullanan kişi ve firmalara süreklilik içeren bir reklam sağlayarak pazarlama süreçlerine katkıda bulunmaktadır.

 

KARTON BARDAK SATIŞI VE FİYATI

Günümüzde hızla artan karton bardak tüketimi dolayısıyla, karton bardak üretimi ve talepleri de artış göstermiştir.

MT ROYAL olarak, alanında uzman ekibimiz ile, üretim kalitemizden asla ödün vermeyerek en kaliteli karton bardakların üretimini yapmaktayız. Aylık 3.000 ton üretim kapasitemizle 160 gram ve üzerindeki gramajlarda karton bardak ihtiyaçlarına pratik ve hızlı çözümler sunmaktayız.

Karton bardak ile ilgili detaylı bilgi ve özel ihtiyaçlarınız için MT ROYAL ile iletişime geçmenizden büyük bir memnuniyet duyarız. MT ROYAL, en kaliteli ve dayanıklı karton bardakların, en uygun fiyatla ve en hızlı teslimatla sizlere ulaşmasındaki tek adrestir.