İran’dan Domates Salçası Nasıl İthal Edilir

İran'dan Domates Salçası Nasıl İthal Edilir

İran'dan Domates Salçası Nasıl İthal Edilir


MTROYAL Firmasının araştırmalarına göre, yıllık domates mahsulünün yaklaşık ¼’si, her yıl konserve domates sosu, ketçap ve domates salçası olarak işlenmektedir. Domates salçası, soslar ve ketçap ve konserve ve doğranmış domatesler dahil olmak üzere tüm domates ürünlerinin en yaygın işlenmiş domates maddesidir.
İran'dan Domates Salçası Nasıl İthal Edilir

İran’dan Domates Salçası Nasıl İthal Edilir

 

Domates Salçası İthal Edilirken Dikkate Alınması Gereken Temel Bilgiler
 
Fiyatlandırma, HS kodları, domates salçası formları ve domates salçası fiyatları, domates salçası ithalatı sırasında dikkate alınması gereken önemli faktörlerdir.
Domates Salçası HS Kodu
 
Harmonize Sistem (HS) Kodları, uluslararası olarak ithal ve ihraç edilen ürünleri sınıflandırmak için kullanılan uluslararası bir sayı standardıdır. Bu kodlar, dünyadaki ülkelerin menşei veya varış noktası ne olursa olsun bir ürünü tanımlamasını kolaylaştırır. Domates salçası için en yaygın HS kodlarından biri, sirke olmadan hazırlanan domates salçasını tanımlayan HS 200290’dır.
İran'dan Domates Salçası Nasıl İthal Edilir

İran’dan Domates Salçası Nasıl İthal Edilir

 

Domates Salçası Çeşitleri

Domates salçası alırken, ürünü hangi formda almak istediğinizi düşünmek önemlidir. Domates salçası, kutular, kartonlar, paketler ve kavanozlar dahil olmak üzere çeşitli formlarda gelir. Buna ek olarak, bazı domates salçası kutu tarafından, diğerleri kartonlarda veya daha büyük nakliye kaplarında satılmaktadır. Domates salçası satın aldığınız formdan bağımsız olarak, ürünün büyük kaplarını satın almak, daha küçük porsiyonlar satın almaktan daha uygun maliyetlidir.
Domates Salçası İthalatı Fiyatları

İthal domates salçası fiyatları metrik ton başına 250 $ – 800 $ USD arasında değişmektedir. Birçok tedarikçi minimum 10-30 ton sipariş gerektirir. Bazı tedarikçiler domates salçası karton veya 20 metrelik büyük kaplarda satmayı tercih ediyorlar. Düzenli olarak tüketilen çok ucuz bir ürün olduğu için domates salçası neredeyse her zaman toplu olarak ithal edilir.
İran'dan Domates Salçası Nasıl İthal Edilir

İran’dan Domates Salçası Nasıl İthal Edilir

 

Domates Salçası İthalatındaki Adımlar:
 
Domates endüstrisi hakkındaki tüm bilgilerle, nasıl ve nereden başlanacağını belirlemek çok zor görünebilir. Uluslararası düzenlemeler, sınırlı bir bütçe ve deneyim eksikliği, domates salçası yasal olarak ithal etmek için gerekli tüm yönergeleri karşıladığınızı belirlemenizi zorlaştırmaktadır.
 Gerekli işletme lisanslarını ve çalışma izinlerini aldığınızı varsayarsak, bu kısa kılavuz, MTROYAL Firması size domates salçasını ülkenize nasıl ithal edeceğiniz konusunda adım adım talimatlar verecektir.
Adım 1: Araştırmanızı Yapın

Ülkenize domates salçası ithal etmek için gerekli adımları atmadan önce, domates salçası endüstrisi ile ilgili araştırmanızı yapmak ve bölgenizde en çok hangi domates salçası türünün en çok ihracatçı olduğunu ve bölgenizdeki en iyi ihracatçıların kim olduğunu belirlemek zorunludur.
Dünya. AMITOM ve WPTC gibi dernekler üç ayda bir ve bazı durumlarda dünyanın çeşitli bölgelerinde domates üretiminin durumu hakkında aylık güncellemeler yayınlamaktadır. Bu kuruluşlar, salça endüstrisindeki diğer gelişmeler hakkında da haber makaleleri hazırlamaktadır.
Mtroyal Firması olarak bu konuda size yardımcı oluruz. İran komşu ülke olarak en kaliteli domates salçasını üretmekte olup ve çok uygun maliyetle ihraç ediyor.
İran'dan Domates Salçası Nasıl İthal Edilir

İran’dan Domates Salçası Nasıl İthal Edilir

 

Adım 2: Domates Salçası ve Domates HS Kodlarının Türünü Belirleme
Bölgenizdeki domates endüstrisinin durumunu belirlemek için biraz araştırma yaptıktan sonra, ne tür domates salçası ihtiyacınız olduğunu belirleme zamanı. Domates salçası genellikle teneke kutular, paketler, kartonlar veya kavanozlara aktarılır.
Bazı durumlarda domates salçası da toz formunda ithal edilir. İhtiyacınız olan domates salçası türünü belirledikten sonra, domates HS kodlarına bakmak önemlidir.
Maliye Bakanlığı muhtemelen domates HS kodları dizini ve her bir ürün türünü ithal etmek için ilgili tarifeler ve ücretler içerecektir. İçe aktarmayı planladığınız ürünün HS kodunu bilmek çok önemlidir, çünkü ürünün toplam maliyetini belirlemenize yardımcı olur.
Adım 3: Domates Salçası Piyasadaki Fiyatını Gözden Geçirin

İhtiyacınız olan domates salçası türünü belirledikten sonra, domates pazarında fiyatları araştırabilirsiniz. Tüm domates salçasının aynı şekilde paketlenmediğini ve satılmadığını anlamak faydalıdır.
Bazı salça tedarikçileri ürünlerini ton cinsinden ağırlıklarına göre satarlar; diğerleri karton veya konteyner tarafından ürünü satmak. Fiyatlandırmayı araştırırken hatırlanması gereken en önemli şey, toplu olarak daha fazla satın alabileceğiniz, daha fazla tasarruf edeceğinizdir. Domates salçası bozulabilir bir ürün olduğu için bu ilkeyi pazar talebinizle ve ürünü sona ermeden satma yeteneğinizle dengelenmesi önemlidir.
İran'dan Domates Salçası Nasıl İthal Edilir

İran’dan Domates Salçası Nasıl İthal Edilir

 

4. Adım: Tedarikçi Bulun


Fiyatlandırmayı inceledikten sonra, güvenilir bir tedarikçi bulma zamanı. Ürünleri alırken, derhal iletişim kuran, ayrıntılı bilgi sağlayan, düzenli ve güvenilir bir tedarikçi bulmak önemlidir. En önemlisi, tedarikçi yüksek kaliteli bir ürün sağlamalıdır. Uluslararası ticaret endüstrisinde, bir noktada bir sorun veya gecikme ile karşılaşabilirsiniz. En iyi tedarikçiler bile gecikmeler yaşar. En önemli şey, süreçteki gecikmelerle sizinle birlikte çalışacak iyi iletişim becerilerine sahip bir tedarikçi bulmaktır.
Daha önce de belirtiğimiz gibi MTROYAL şirketi size bu kolaylığı sağlayabilmektedir. Bu konuda bir çok müşterimizin talebi üzerinde İrandan salça ithalatı yapmaktayız. İranda bulunan çok büyük domates salçası tedarikçilerle çalışıp ve en güvenilir ve en önemlisi en kaliteli ürünlerin bulmanıza yardımcı oluruz.
5. Adım: Küçük Sipariş Ver

Bir tedarikçiye sipariş vermeden önce, olası bir iş ilişkisini değerlendirmek için bir veya daha fazla tedarikçiye birkaç sipariş verin. Domates salçası tedarikçisini incelerken bir kontrol listesine dahil edilmesi gereken birkaç öğe şunlardır:Sorunlar ortaya çıkarsa, tedarikçi sizi bilgilendirdi mi?
Tahminler doğru muydu?
Gecikmeler oldu mu?
Bir sorunla karşılaşırsanız tedarikçiye ulaşmak zor muydu?

Toplu siparişler uzun vadede size yardımcı olurken, potansiyel bir tedarikçiyle ilk siparişiniz küçük olmalıdır. Önemli miktarda para isteyen yeni ve kurulmamış tedarikçilere karşı dikkatli olun. Referansları ve yorumları olan tedarikçileri arayın ve bilgilerin eşleşmesini sağlamak için iş adreslerini, web sitelerini ve iletişim bilgilerini kontrol edin.
İran'dan Domates Salçası Nasıl İthal Edilir

İran’dan Domates Salçası Nasıl İthal Edilir

 

6. Adım: Ürünü Test Edin

İnsanlar tarafından tüketilecek domates salçası gibi bozulabilir bir ürün sipariş ederken, tedarikçiniz de dahil olmak üzere diğer kaynaklar tarafından doğrulanmış olsa bile, ürününüzü bağımsız olarak test etmenizi test etmeniz zorunludur.
Tek bir geri çağırma markanıza zarar verebilir ve tedarikçi hatalı olsa bile, ithalatçı olarak, ürünlerinizi tüketmenin bir sonucu olarak hastalık veya daha kötüsü durumunda müşterilerinizden sorumlu tutulacaksınız. Test, aşırı veya gereksiz bir masraf olarak görülen, ancak markanızı uzun vadede koruyabilen bir süreçtir.
Adım 7: Ortak Bulun

Yukarıdaki adımlardan herhangi birini yapmadan önce, güvenilir bir ortak bulmak iyi bir fikirdir.MTROYAL Firması, güvenilir tedarikçiler, pazar araştırması, bölgenizdeki fiyatlandırma ve düzenlemeleri anlama konusunda bir platform ve ortağınızdır. Domates salçası gibi bir ürünü alırken güvenilir bir iş ortağına sahip olmanın en büyük yararı, ihtiyaçlarınızla ilgili soruları cevaplamak için güvenilir bir bağımsız kaynağa sahip olmanızdır. Domates salçası endüstrisindeki son problemler ve özellikle domates salçası tedarikçileri ile birlikte, iyi tanınmış markaların bir listesini sağlayabilecek bir ortakla çalışmak önemlidir.
İran'dan Domates Salçası Nasıl İthal Edilir

İran’dan Domates Salçası Nasıl İthal Edilir

 

MTROYAL, Domates Salçası Tedarikçileri Bulmanıza Yardımcı Olabilir

Domates salçası HS kodunu bulmak ya da en iyi domates ihraç eden ülkelerde güvenilir bir domates salçası tedarikçisi bulmak için yardıma ihtiyacınız olsun, MTROYAL size yardımcı olabilir. MTROYAL, ticarette hem alıcılara hem de satıcılara yardımcı olan uluslararası ticareti kolaylaştıran bir firmadır. MTROYAL , domates salçası toptan fiyatları, kaynak saygın domates salçası tedarikçileri karşılaştırabilir ve güvenli bir satın alma deneyimi sağlamak için ihtiyacınız olan tüm desteği bulabilirsiniz.
İran'dan Domates Salçası Nasıl İthal Edilir

İran’dan Domates Salçası Nasıl İthal Edilir

 

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz

İthalat İhracat

İran'a İhracat Prosedürleriİran'dan Domates Salçası Nasıl İthal Edilirİran'dan İthalat Prosedürleriiran'dan ithalat yapmakİran’dan hurmalar nasıl alınır?İranla ticaret yapmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.